Energooszczędność

energooszczednosc norster

O oszczędzaniu energii w przemyśle mówi się prawie od zawsze. Jednak dzisiaj jest to nie tylko „dodatkowe zajęcie” dla osób wytypowanych przez kierownictwa zakładów, ale autentyczna potrzeba. Gwałtowny wzrost cen energii spowodował, że działania w tym obszarze nie są już  prowadzone „pod przymusem” w związku z polityką wizerunkową korporacji czy też jako „hobby” osób z utrzymania ruchu wyjątkowo zaangażowanych w ochronę klimatu. 

Partner Serwis ma bardzo szerokie kompetencje i szereg propozycji w dziedzinie wdrażania rozwiązań skutkujących energooszczędnością w części związanej z energią elektryczną. Szacuje się, iż ok 70% energii elektrycznej zużywanej przez przemysł wykorzystywana jest przez silniki elektryczne.

Naszym szczególnym obszarem zainteresowania są układy napędowe obejmujące rozwiązania budowane w oparciu o:

  • optymalny dobór poszczególnych elementów pod kątem obciążeń i warunków eksploatacji,
  • układy regulacji prędkości obrotowej z wykorzystaniem przekształtników,
  • silniki w wysokich klasach sprawności i optymalnej konstrukcji (koszt energii elektrycznej to około 90% całkowitych kosztów użytkowana silnika wliczając w to jego zakup),
  • optymalne układy przeniesienia napędu.

Oferta Partner Serwis zawiera urządzenia renomowanych producentów (między innymi takich jak SIEMENS, WEG czy NORD) ale też opiera się o kilkudziesięcioletnie doświadczenie firmy w serwisowaniu wirnikowych maszyn elektrycznych.